Unit 1 “Everything” Sale

For a limited time, we are offering a special Unit 1 “Everything” Sale that includes everything you would possibly need to get you through Unit 1 of our website. Included in the package is the following:

– Unit 1 PDF (a 280-page file that includes every lesson in Unit 1 in PDF format) ($10)

– Unit 1: Lessons 1 – 8 Workbook ($5)
– Unit 1: Lessons 9 – 16 Workbook ($5)
– Unit 1: Lessons 17 – 25 Workbook ($5)

– Unit 1: Lessons 1 – 8 Vocabulary List Example Sentences ($5)
– Unit 1: Lessons 9 – 16 Vocabulary List Example Sentences ($5)
– Unit 1: Lessons 17 – 25 Vocabulary List Example Sentences ($5)

– Unit 1 Audio: Example Sentences (a package containing every audio recording for every example sentence in Unit 1) ($10)
– Unit 1 Audio: Vocabulary (a package containing every audio recording for every vocabulary entry in Unit 1) ($5)

If you were to buy everything separately, it would come to a total of $55. However, for a limited time you can purchase all of the above for a total of $30. All the material provided should take you about 6 months to complete (provided you spend at least 2-3 hours per day studying).

After you pay, you will receive an e-mail with the files you purchased attached. If you have any questions, never hesitate to contact me.

If you don’t like paying through Paypal, and you live in Korea, you could also send us the funds directly.
If you prefer this, e-mail us at howtostudykorean@gmail.com .