All Unit 2 & 3 Workbooks – $20

Hey everybody,

Every so often, we offer various “products” for a discounted price. The only reason behind this is to generate more funds to keep this resource going. As some of you may know, this entire website is created, written, maintained and paid for by one person (me!). As the site continually grows, it gets harder and harder to support it financially.

For a limited time, we are offering all of the Workbooks from Units 2 and 3 for a discounted price of $20 (savings of $10). In this bundle you will receive:

Unit 2: Lessons 26 – 33 Workbook
Unit 2: Lessons 34 – 41 Workbook
Unit 2: Lessons 42 – 50 Workbook

Unit 3: Lessons 51 – 58 Workbook
Unit 3: Lessons 59 – 66 Workbook
Unit 3: Lessons 67 – 75 Workbook


For more information about the content of these Workbooks, or to purchase them individually (for $5 each) click here.

If you would like to learn more about why we are doing this, click here.

After you pay, you will receive a personal e-mail from me with the files you purchased attached. If you have any questions, never hesitate to contact me.

If you don’t like paying through Paypal, and you live in Korea, you could also send us the funds directly.

If you prefer this, e-mail us at .